Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

www.danwent.com.pl

wpisy na blogu

Artykuł:  Ogrzewanie podłogowe -idealne rozwiązanie grzewcze

Blog:  ogrzewanie
Data dodania: 2012-10-11
wyślij wiadomość

 

Ogrzewanie podłogowe to najpopularniejszy system grzewczy, cechujący się nowoczesnością, energooszczędnością oraz estetyką. Dzięki optymalnemu rozkładowi temperatur w budynku i oddawaniu ciepła całą powierzchnią podłogi, idealnie spełnia swoją funkcję, zapewniając nie tylko komfort cieplny, ale również znacząco wpływając na zdrowie użytkowników. Dlatego też Sofath dostosowuje swoje produkty do współpracy przede wszystkim z ogrzewaniem podłogowym, zalecając tego typu rozwiązanie jako instalację wewnętrzną w systemach opartych na pompach ciepła.

Ogrzewanie podłogowe jest rozwiązaniem najbardziej estetycznym z wszystkich stosowanych typów ogrzewania – jest ono zupełnie niewidoczne, a jedynymi elementami zewnętrznymi zdradzającym jego istnienie są termostaty. Rolę grzejnika pełni posadzka, w której umieszczona jest cała instalacja. Dzięki temu rozwiązaniu miejsce na ścianach oraz przy podłodze nie jest zajęte przez  typowe grzejniki, a to z kolei pozwala dowolnie aranżować dostępne wnętrza. Bez konieczności zwracania uwagi na instalację wewnętrzną, tworzenie domu o jakim zawsze marzyłeś jest łatwiejsze, a dostępna przestrzeń daje nieograniczone możliwości w tym kierunku. Przeszkodą nie jest nawet dobór podłogi. Niezależnie czy wybierzesz ceramikę, kamień, czy drewno, ogrzewanie podłogowe nadal będzie spełniało swoją funkcję i odpowiednio pracowało, gdyż stosowane obecnie metody wykonywania podłóg idealnie współgrają z instalacją ogrzewania podłogowego.

„Podłogówka” ma jeszcze inne zalety. Jako niskotemperaturowy system ogrzewania stanowi rozwiązanie niezwykle oszczędne, w którym nakłady eksploatacyjne są niższe niż w przypadku zastosowania standardowych rozwiązań wysokotemperaturowych. Wytyczne projektowania wodnych ogrzewań podłogowych (EN-PN 1264) dopuszczają maksymalną temperaturę posadzki w strefie stałego przebywania ludzi na poziomie 29°C. Temperatura powierzchni klasycznego grzejnika w sezonie grzewczym wynosi ok. 70°C.System działania ogrzewania podłogowego powoduje, że aż 70% ciepła oddawane jest do otoczenia poprzez promieniowanie. Zatem poprzez równomierny  rozkład temperatur, pomimo niskiej temperatury zasilania, „podłogówka” dostarcza odpowiednią ilość ciepła i jest rozwiązaniem, które może być stosowane zarówno jako podstawowe jak i dodatkowe (np. w budynkach modernizowanych).

blog budowlany - mojabudowa.pl

Oszczędności te dodatkowo można zwiększyć poprzez zastosowanie odpowiednich źródeł ciepła. Obecnie najchętniej polecane ze względów ekonomicznych są właśnie pompy ciepła, które idealnie współpracują z ogrzewaniem podłogowym.

Zastosowanie niskotemperaturowych źródeł ciepła powoduje, że instalacje z ogrzewaniem podłogowym stanowią rozwiązania proekologiczne. Temperatura w instalacji rozłożonej na podłodze ogrzewanych pomieszczeń jest znacznie niższa niż temperatura wody w standardowej instalacji grzejnikowej, natomiast ilość ciepła dostarczonego do pomieszczenia jest taka sama. Odpowiednie ogrzewanie sprawia, że w domu jest ciepło, jednak nie każde z proponowanych na rynku rozwiązań uwzględnia również samopoczucie mieszkańców. Według statystyk co dziesięć lat dwukrotnie wzrasta liczba alergików, słabnie też nasza odporność na mikroorganizmy żyjące w kurzu. Okres grzewczy jest dla alergików prawdziwą udręką. W kurzu domowym znajdują się cząsteczki, które mogą wywoływać uczulenie (grzyby, bakterie, roztocza). Niezależnie od intensywności prac porządkowych ich występowanie jest nieuniknione. Spuchnięte oczy, katar, kaszel oraz inne objawy alergii można zniwelować poprzez zastosowanie już na etapie projektowania odpowiednich rozwiązań. Jeśli chcemy aby nasz dom stał się bezpieczniejszy, nie powinniśmy zapominać o zastosowaniu ogrzewania podłogowego. Badania wykazały jego wpływ na zmniejszenie ilości roztoczy w pomieszczeniach. Wynika to przede wszystkim z faktu, że dzięki niemu wilgotność względna w warstwie wykończeniowej podłogi jest niższa niż 45%, co stanowi próg poniżej którego roztocza nie mogą przetrwać przez dłuższy czas.

blog budowlany - mojabudowa.plPonadto ciepło rozchodzące się poprzez  promieniowanie, a nie przez unoszenie i intensywny ruch powietrza (grzejniki), jest zdecydowanie korzystniej odbierane przez organizm. Powietrze nie jest wysuszone, jest czystsze, o korzystniejszym stopniu nawilgocenia co gwarantuje mniejsze niebezpieczeństwo podrażnień również gardła i skrzeli. Do właściwego funkcjonowania całego organizmu niezbędna jest stała temperatura ciała, a dobre samopoczucie nierozerwalnie związane jest z równowagą termiczną organizmu człowieka z otoczeniem. Jako komfortową temperaturę, czyli taką, przy której człowiek nie odczuwa ani zimna ani ciepła, uznaje się temperaturę 22° C. Dlatego też Sofath, projektując instalację dla swoich klientów, opiera się na danych gwarantujących ich optymalne samopoczucie (PN-EN 12831), a także stosuje proste w obsłudze systemy regulacji temperatury, pozwalające utrzymać temperaturę w domu na niezwykle stabilnym poziomie. Ekstremalne wartości temperatury są zagrożeniem nie tylko dla alergików, ale również osób mających problemy z sercem lub migrenę. Im większa temperatura powietrza, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia bólu głowy. Aby zmniejszyć ryzyko bólów głowy oraz migren warto dążyć do tego, aby temperatura pomieszczenia była jednakowa na całej jego przestrzeni, niezależnie od temperatury zewnętrznej. Jest to niezwykle istotne w naszym klimacie, w którym zdecydowanie więcej jest dni zimnych niż ciepłych. Ogrzewanie podłogowe zapewnia optymalny pod względem fizjologii człowieka pionowy rozkład temperatur w pomieszczeniach. Najlepiej czujemy się kiedy jest nam ciepło w nogi, a głowę otacza nieco chłodniejsze powietrze. W efekcie człowiek przebywając w pomieszczeniach tak ogrzewanych nie lokalizuje źródła ciepła a sam czuje się rześko. Prawidłowo zaprojektowana oraz wykonana instalacja to także oszczędności w postaci mniejszych opłat eksploatacyjnych oraz możliwość dowolnego urządzenia domu, bez konieczności uwzględniania w wystroju pomieszczeń nieestetycznych grzejników.

W  tekście wykorzystano materiały udostępnione przez firmę TECE Sp. z o.o.

źródło: www.sofath.pl

Artykuł:  Zastanawiasz się czy warto wybrać pompę ciepła?

Blog:  ogrzewanie
Data dodania: 2012-10-01
wyślij wiadomość

 

 

Przeczytaj a nie będziesz mieć wątpliwości.

OPINIA KLIENTA

1.Dom o konstrukcji drewnianej o łącznej powierzchni użytkowej 140 m2

Instalacja: Natea MT 7.10 z opcją ciepłej wody użytkowej
pompy ciepła
Zdecydowałem się na pompę ciepła, gdyż na Wyspie Sobieszowskiej nie ma gazu, a więc musiałem wybrać między kotłem na ekogroszek a pompą ciepła. Szukając oferty na odpowiednią instalacje nie miałem pojęcia o produktach Sofath, dopiero Państwa koncesjoner – firma Alterma – przybliżyła mi markę, umożliwiając kontakt z klientem w Lęborku,  gdzie taka pompa pracowała już od roku. Miałem dużo ofert montażu pompy i nie ukrywam, że o wyborze zadecydowała cena. Nie zawiodłem się. Po zainstalowaniu pompy Sofath opłaty za prąd wynoszą ok 200 zł miesięcznie. Jestem więc bardzo zadowolony z dokonanego wyboru.

Pan Piotr z Wyspy Sobieszowskiej

2.Dom o powierzchni użytkowej  92 m2


Instalacja: Natea MT 7.10 z opcją ciepłej wody użytkowej

Moja przygoda z Sofath rozpoczęła się przypadkowo. Odwiedziłem firmę Wasser Mann II przejazdem, gdyż zainteresowała mnie reklama kolektorów słonecznych, jednak jak się okazało właścicielka firmy nie tylko potrafiła mnie zaciekawić innym urządzeniem, ale również przekonać do jego instalacji. W momencie gdy decydowałem się na pompę ciepła firmy Sofath rozważałem co najmniej dwie inne możliwości, a mianowicie piec na ekogroszek lub ogrzewanie gazowe i tak naprawdę wtedy wydawało mi się, iż trochę ryzykuję stawiając na rozwiązanie najmniej sprawdzone. Rozważając jednak wszystkie za i przeciw mój wybór padł na „ciepło z ziemi”. Dom jest raczej niewielki – 92 m2 nie licząc nieogrzewanego garażu, stąd dla mnie ważne było, że dzięki takiemu rozwiązaniu zyskuję jedno dodatkowe czyste pomieszczenie. Z nazwy kotłownia, a w rzeczywistości dziś pełni funkcję pralni i spiżarni. Oszczędziłem ponadto sporo w czasie budowy, gdyż nie było potrzeby stawiania drugiego komina. Znikają również problemy z pozbyciem się popiołu czy znalezieniem ewentualnego miejsca na przechowywanie węgla czy też postawienie zbiornika na płynny gaz. Dodatkową zaletą instalacji jest bardzo prosta jej obsługa. Dziś często używane określenie „intuicyjna” najlepiej chyba opisuje komfort obsługi instalacji Natea jaką posiadam. Dla mnie wygoda tego rozwiązania leży w jego prostocie. Cała automatyka sprowadza się do jednego standardowego termostatu programowalnego i jedyne co ustawiam, to kiedy i jaka temperatura ma być w domu.


Również aranżacja terenu na którym znajduje się kolektor zewnętrzny nie okazała się problemem. 
Większą część ogrodu zajmuje obecnie trawnik oraz ogródek warzywny, właśnie pod nimi znajduje się kolektor poziomy. Siłą rzeczy krzewy i większe drzewa znajdą miejsce poza jego położeniem. Nie uważam jednak by to w jakimkolwiek stopniu przeszkadzało mojej żonie, która jest domowym ogrodnikiem w rozplanowaniu nasadzeń.


Jestem zadowolony z dokonanego wyboru i przekonany że to był i jest najlepszy możliwy wybór. Mój entuzjazm w odniesieniu do pompy ciepła Natea firmy Sofath nie tylko nie wygasł, ale w miarę upływu czasu jeszcze się zwiększa. Rozwiązanie to polecałem już wielokrotnie osobom, które prosiły mnie o informacje i będę  polecać w przyszłości. Wygoda, oszczędność, ekologiczny charakter – chyba żadne inne rozwiązanie nie posiada tych wszystkich cech. Jeśli do tego dołożyć wysokość miesięcznych kosztów ogrzewania to wybrany system nie ma sobie równych. W sezonie za prąd płacę średnio od 180 do 230 zł miesięcznie, ale nie jestem w stanie dokładnie określić ile rzeczywiście zużywam tylko na ogrzewanie. Kwota ta to całkowity koszt energii elektrycznej, również tej normalnie zużywanej w domu. Nawet w najzimniejszych miesiącach rachunek nigdy nie przekroczył 270 zł. Co ciekawe latem płacę niewiele mniej, grzałka elektryczna w bojlerze zużywa tyle energii, iż rachunki to około 130 zł/miesiąc.

Pan Marek z okolic Bydgoszczy

3.Dom o łącznej powierzchni użytkowej 150 m2blog budowlany - mojabudowa.pl

Instalacja: Natea

Użytkuje system Sofath od 4 lat i muszę przyznać że jestem bardzo zadowolony: czystość, łatwość obsługi, a praktycznie bezobsługowość są niezaprzeczalnymi atutami. Niewątpliwymi plusami są również koszty użytkowania – niższe od tradycyjnych instalacji z piecem na gaz ziemny oraz ogrzewanie podłogowe – najlepsze, najprzyjemniejsze i najbardziej naturalne.

System Natea firmy Sofath nie zawiera dodatkowych wymienników ciepła ani pomp tłoczących glikol, co sprawia, że jest on najnowocześniejszym, najprostszym i zarazem najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem.

Szczerze polecam ogrzewanie pompą ciepła Natea również ze względu na kontakty z koncesjonerami. Mnie wpółpraca z firmą Wasser Mann II układała się wzorcowo.

                                                                          Pan Piotr z Józefowa/Warszawa

 4.Dom o powierzchni użytkowej 157 m2

Instalacja: Natea z opcją ciepłej wody użytkowejpompy ciepła

Budując nasz dom w 2008r. (powierzchnia użytkowa 157 m2, parterowy z poddaszem użytkowym) zdecydowaliśmy się na pompę ciepła – jako podstawowe źródło ogrzewania.

Mając zaplecze w postaci dość sporej działki  wybraliśmy kolektor płaski oraz ogrzewanie podłogowe w całym domu (brak grzejników). Dodatkowo zamontowaliśmy zasobnik ciepłej wody użytkowej o pojemności 300l (w sezonie grzewczym woda podgrzewana przez pompę ciepła, poza sezonem grzałką).

Za wyborem takiej opcji zdecydowała przede wszystkim funkcjonalność i czystość.

Dodatkowo posiadamy kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza do górnych pomieszczeń – wykorzystywany był przez nas praktycznie w sezonie 2009/2010 – pierwszym roku zamieszkania do odparowywania i osuszania budynku po budowie. W następnym sezonie 2010/2011 – używany zaledwie kilka razy.

Po 2 latach eksploatacji stwierdzamy, że pompa ciepła była dobrym wyborem. Nasza pompa jest podzielona na pompę górną – mniejszej mocy zasilającą poddasze – osobny sterownik i pompę dolną – mocniejszą na dole, ogrzewającą też wodę. Mimo, że urządzenie znajduje się w wydzielonym pomieszczeniu kotłowni za ścianą salonu, jego praca nie powoduje hałasu (za wyjątkiem momentu załączania się dolnej pompy, który brzmi jak głośne stuknięcie), nie zakłóca spokoju w innym sposób. Przez dotychczasowy okres eksploatacji (ponad 2 lata) urządzenie działa bezawaryjnie, wymieniany był jedynie zbiornik wyrównawczy – przerdzewiał zawór przy zbiorniku. Zważywszy na fakt, że nie posiadamy gazu, wszelkie urządzenia mamy na prąd (pralka, kuchnia indukcyjna, piekarnik, pompa ciepła itp.) – opłaty w 2011r. za prąd na podstawie rzeczywistego zużycia wynoszą nas 350 zł na miesiąc, co jest bardzo przystępną kwotą.

Generalnym wykonawcą instalacji pompy ciepła o nazwie Natea-Sofath była firma Wasser Mann II z Bolewic, ze współpracy z którą jesteśmy bardzo zadowoleni. Firma dokładnie w umowie określiła zakres obowiązków stron, terminowo i rzetelnie się z nich wywiązała. Dodatkowo dobrała moc grzewczą urzadzeń taką aby odpowiadała zapotrzebowaniu na ciepło dla naszego domu. Naszym zadaniem było zorganizowanie koparki i przygotowanie wykopu pod kolektor zgodnie ze wskazówkami firmy – pracownicy firmy cały czas byli obecni przy wykopie, jednocześnie rozkładali kolektor w ziemi (praca przy kolektorze w ziemi trwała 2 dni), do ich obowiązku należało również rozłożenie całego ogrzewania w domu na obu kondygnacjach. My ze swojej strony musieliśmy zorganizować przykrycie warstwą betonu ogrzewania podłogowego. Wszelkie prace przebiegały sprawnie i bezproblemowo. Bardzo dobry kontakt ze Sprzedającym, również w okresie pogwarancyjnym.

Anna i Krzysztof - Kunice, woj. lubuskie

 5.Dom o powierzchni użytkowej 160 m2

Instalacja: Natea MT9.10 z niezależną pompą do c.w.u. MI 134blog budowlany - mojabudowa.pl

O marce Sofath pierwszy raz dowiedziałem się z Internetu, gdzie koncesjoner Sofath – firma Dumarch-Went Geo Power z Krakowa, dał ogłoszenie o montażu kompletnego systemu ogrzewania i c.w.u. opartego na gruntowej pompie ciepła.  Podstawowym czynnikiem, który zadecydował o wyborze marki Sofath, była rzetelność po stronie koncesjonera. Bardzo dokładnie zostały przedstawione mi różnicę pomiędzy pompami gruntowym, gdzie nośnikiem energii jest glikol, a pompą gruntową Sofath, gdzie nośnikiem roboczym jest R410.

Wielu producentów po prostu nie udzielało informacji o wymianie czynnika roboczego jakim jest glikol. Mało tego, producenci podawali zużycie prądu tylko dla sprężarki, a nie uwzględniali pomp obiegowych, które dodatkowo generowały wyższe rachunki za energię. Kolejną sprawą która przeważyła był koszt dolnego źródła. Jeżeli chodzi o kolektor pionowy był on stosunkowo drogi do wykonania ze względu na brak lokalnej firmy która, wykonałaby odwierty. To spowodowało, że wybrałem kolektor poziomy.

Powierzchnie kolektora były różne, zależało to w dużej mierze od marki i zastosowanych technologii pomp ciepła. Oscylowały w granicach od 180 m2 do prawie 700 m2 powierzchni działki. W dużej mierze to przeważyło właśnie, że wybrałem markę Sofath gdzie kolektor dolnego źródła miał najmniejszą powierzchnię i był wykonany jako jedyny z rurek miedzianych, a nie jak w pozostałych przypadkach z rur tworzywowych.

Muszę powiedzieć, że byłem bardzo zadowolony z profesjonalizmu jakim wykazał się koncesjoner. Nie było pytania bez odpowiedzi, wszystkie kwestie techniczne i wątpliwości zostały mi wyjaśnione.

Pan Tomasz, Łańcut

 6.Dom o powierzchni użytkowej  136 m2

Instalacja: system Natea, rok montażu – 2006

Jestem bardzo zadowolona z pompy ciepła Sofath. Współpraca z firmą Wasser Mann II układa się znakomicie – tzn. nie często korzystam z ich usług, co świadczy o bezawaryjności funkcjonowania pompy. Koszty eksploatacji są dużo niższe przy instalacji gazowej czy jakiejkolwiek innej.


Małgorzata J. okolice Lednogóry k. Gniezna

 7.Dom o powierzchni użytkowej 260 m2

Instalacja: system Natea z niezależną pompą do c.w.u. MI134Sofath - pompy ciepła

Dom, do którego wprowadziliśmy się w październiku jest naszym drugim domem. Poprzedni, w którym mieszkaliśmy od 2006 roku ogrzewany był eko-groszkiem. Budując nowy zależało nam na całkowicie bezobsługowym sposobie ogrzewania stąd wybór pompy ciepła. Na pompy Sofath zdecydowaliśmy się, gdyż widzieliśmy jak taki system pracuje u znajomych i jak dobrze radził sobie poprzedniej, bardzo srogiej zimy. Dodatkowo przekonała nas kompleksowość usług – wraz z urządzeniem otrzymaliśmy kompletny projekt instalacji, wykonany przez firmę projektową. Samo wykonanie instalacji również mile nas zaskoczyło, gdyż koncesjoner, z którym współpracowaliśmy – firma Interm-Geo – wykonała całą pracę (kolektor gruntowy, ogrzewanie podłogowe, montaż pomp, zasobnika oraz uruchomienie) w ciągu tygodnia.

Aktualnie kończy się nasz pierwszy sezon grzewczy w nowym domu ogrzewanym pompą i możemy już dokładnie porównać jak zmieniły się nasze rachunki oraz nakład pracy w przypadku pieca na eko-groszek a pompy ciepła. W poprzednim domu ogrzewaliśmy powierzchnię 100 m2 i na sezon grzewczy kosztowało to 3-3,5 tony eko-groszku, co w przeliczeniu na pieniądze daje ok.2700zł. Nowy dom ma 210m2 + 50m2 garażu, który też jest ogrzewany. Od października do połowy marca 2012 średni miesięczny rachunek za ogrzewanie wyniósł 380 zł. Myślimy, że przyszły sezon powinno być jeszcze lepiej, gdyż tej zimy w części domu trwały jeszcze prace wykończeniowe, np. malowanie i płytkowanie. Nie obniżaliśmy temperatury w tych miejscach m.in. po to żeby sprawdzić jak pompa sobie radzi i ile kosztuje jej użytkowanie. Ponadto czas, który wcześniej musieliśmy poświęcać pracom związanym z użytkowaniem kotła możemy teraz spędzić zupełnie inaczej, gdyż pompa ciepła jest urządzeniem, które nie wymaga niemal żadnego nakładu pracy.


Agnieszka z okolic Bydgoszczy

 8.Dom Amelia II – uruchomienie 2011 r.

Instalacja: system natea MT7.10 + MT5.10 + kompaktowa pompa do c.w.u. GEO (MI 134)

Witam zainteresowanych! Postaram się w jak najprostszy sposób przedstawić Państwu swoje zdanie na temat pompy ciepła. Kiedy podjęliśmy decyzję o budowie domu dwupokoleniowego jedną z najważniejszych decyzji był wybór sposobu jego ogrzewania. Wiedzieliśmy, że nie jest to łatwe, a w dobie internetu oraz sprzecznych i niekompetentnych informacji udzielanych w nim czasami przypomina to po prostu grę w rosyjską ruletkę! Co prawda nikt nie ginie po dokonaniu wyboru, ale … . Sposób ogrzewania to nie jest mebel, który można zmienić, przestawić lub przerobić!
Z pewnością chcieliśmy połączyć ekonomię montażu, ekonomię użytkowania i komfort obsługi. Wyboru musieliśmy dokonać w dość krótkim czasie to i dane powinny być skalkulowane. Robiliśmy projekty, wyliczenia i porównania. Rozmawialiśmy z monterami, użytkownikami, producentami i całą rzeszą ludzi w tej branży. Na “placu boju” pozostała tylko pompa ciepła m.in. ze względu na ekologię i postęp technologiczny, który za tym stoi!
Zwróciliśmy się o kosztorysy i propozycje do firm z tego typu ogrzewaniem związanymi. Po ich przeczytaniu decyzja była prosta i jasna! Pompa ciepła gruntowa Natea (Sofath) z kolektorem poziomym od pobliskiego dystrybutora firmy Wasser Mann II Alina Czapracka z Bolewic. Pompy z Francji z długoletnią tradycją i doświadczeniem oraz firma z wykwalifikowaną, profesjonalną kadrą zarówno doradczą jak i montażową gwarantowały zadowolenie. W domu posiadamy ogrzewanie podłogowe na całej powierzchni podłogi 184,2 m2 z
podziałem na dwa mieszkania i dwie kondygnacje (projekt Amelia II), a w nich łącznie trzy strefy odczytu temperatury. Również ogrzewanie wody jest niezależną pompą ciepła ze zbiornikiem 300l. Moc całkowita instalacji to 13kW. To jest jedno ze źródeł ciepła w naszym domu, a dodatkowym jest kominek z rozprowadzeniem ciepła turbiną na prąd. Od października do lutego 2012 średni miesięczny rachunek za ogrzewanie wyniósł ok. 300-400 zł. tj. na dwa mieszkania (projekt Amelia II). Dodać należy, że jest to pierwsza zima, a dopiero jesienią założyliśmy ocieplenie na zewnątrz. Jesteśmy świadomi, że pierwszy sezon grzewczy jest wyższy o ok. 20-40 % kosztów za ogrzewanie, ze względu na to, iż dom jest w fazie wygrzewania.
Wracając do wykonawców to wykonali całą pracę tj. podłogówka (położenie i
zabezpieczenia), kolektory w gruncie oraz całą kotłownię itd. Po naszej stronie były koszty wynajmu koparki (ok. 800pln).
Proszę Państwa! Największym problemem dla inwestorów podejmujących decyzję jaki sposób ogrzewania domu i wody wybrać jest to czy wybrać tańszy przy zakupie i montażu, a droższy w dalszej eksploatacji czy zdecydować się na droższy zakup, technologię i montaż, a tańsze rachunki co miesiąc za źródło zasilania owego urządzenia! Ciężka decyzja i każdy musi podjąć ją sam. Nas przekonało to, że perspektywa spłaty kredytu będzie długoletnia i nie możemy sobie pozwolić na “dorzucanie” wyższych rachunków do niego! Woleliśmy nie postawić ogrodzenia i zrezygnować z wielu innych jeszcze “estetycznych” elementów wokół domu na rzecz tej właśnie pompy ciepła! Jesteśmy po kilku rachunkach i już nie żałujemy. A jest jeszcze jedna bardzo ważna rzecz przemawiająca za jej zamontowaniem, otóż warto obserwować zmiany w taryfach i kosztach kWh dla ekologicznych sposobów ogrzewania domów! Jest to chyba jeszcze w fazie projektów, ale “na zachodzie” takie rozwiązania są i
stanowią (dane z rozmów ze znajomymi) około 1/3 ceny obecnej. Licznik wówczas jest oddzielny na pompę.
Rozpisałem się trochę, ale szczerze Państwu polecam ten sposób ogrzewania, a w szczególności skorzystanie z pomocy obiektywnej i profesjonalnej w każdym calu firmy. Dla mnie jest to wspominana już Wasser Mann II Alina Czapracka z Bolewic.

Leszek R. Nowy Tomyśl

KRONIKA instalacji w EKO-Ciepło

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

więcej znajdziesz na www.sofath.pl

2Komentarze
Data dodania: 2012-10-01 10:31:13
Też wybrałem pompę ciepła ale ten artykuł jest niczym więcej jak reklamą jednej firmy nic ciekawego.
odpowiedz
Data dodania: 2012-10-01 11:09:40
Witam, artykuł owszem jest promocją ale myślę że warto przeczytać opinie użytkowników, bo to jest najlepsza rekomendacja. Wiele zainteresowanych osób pompą ciepła do CO pyta właśnie o takie opinie klientów dlatego też został dodany taki artykuł. Pozdrawiam
odpowiedz

Artykuł:  Kredyty proekologiczne z BOŚ

Blog:  ogrzewanie
Data dodania: 2012-10-01
wyślij wiadomość

 

1. Kredyt z Klimatem

To długoterminowe finansowanie przeznaczone na finansowanie przeznaczone na realizowanie przez Klienta przedsięwzięć mających na celu poprawę efektywności energetycznej. Kredyt udzielany ze środków rządowego banku niemieckiego KfW Bankengruppe w ramach Mechanizmu Wspólnych Wdrożeń (Joint Implementation), polegającego na uzyskaniu jednostek redukcji emisji CO2 poprzez inwestycje przyjazne środowisku.

Program Efektywności Energetycznej w Budynkach 
Kredyt z Klimatem w Programie Efektywności Energetycznej w Budynkach to długoterminowe finansowanie przeznaczone na inwestycje skierowane na zmniejszenie zużycia energii, prowadzące do ograniczenia emisji CO2, poprzez:

  • termomodernizację budynków mieszkalnych oraz obiektów usługowych i przemysłowychblog budowlany - mojabudowa.pl
  • instalację kolektorów słonecznych
  • instalację pomp ciepła,
  • instalację i modernizację indywidualnych systemów grzewczych
  • likwidację indywidualnego źródła i podłączenie budynku do sieci miejskiej

więcej

2. Kredyt z Dobrą Energią

Planując inwestycję warto korzystać ze sprawdzonych partnerów. BOŚ Bank to prawie 20 lat doświadczenia w finansowaniu projektów ekologicznych. Jeśli więc myślisz o inwestycjach w Odnawialne Źródła Energii mamy produkt przygotowany z myślą o Tobie – kredyt z Dobrą Energią – przeznaczony na finansowanie przedsięwzięć z zakresu wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

Komu oferujemy Kredyt z Dobrą Energią?

  •  jednostkom samorządu terytorialnego
  • spółkom komunalnym,
  • dużym, średnim i małym przedsiębiorstwom

Co może być finansowane Kredytem z Dobrą Energią?

  •  realizacja przedsięwzięć z zakresu wykorzystania odnawialnych źródeł energii, z przeznaczeniem na finansowanie projektów polegających na budowie:
    • biogazowni,
    • farm wiatrowych,
    • instalacji energetycznego wykorzystania biomasy,
    • innych projektów z zakresu energetyki odnawialnej.
  • dodatkowo także:
    • pokrycie zobowiązań podatkowych z tytułu podatku VAT związanego z projektem,
    • sfinansowanie zapotrzebowania na kapitał obrotowy projektu.

więcej

3. Kredyty na urządzenia ekologiczne

Wiele jest na rynku urządzeń i wyrobów, które nie mają przedrostka eko-, jednak ich zastosowanie ma pozytywny wpływ na ochronę środowiska. W tej grupie mieszczą się takie produkty jak: kolektory słoneczne, pompy ciepła, rekuperatory, przydomowe oczyszczalnie ścieków, systemy dociepleń budynków i wiele innych. Jeżeli chcecie Państwo dokonać zakupu takich i podobnych urządzeń proekologicznych do swojego domu, mieszkania, biura zachęcamy do skorzystania z taniego kredytu w BOŚ S.A.

więcej

blog budowlany - mojabudowa.pl

4. Ekologiczne kredyty hipoteczne

Kredyty dla klientów indywidualnych

Zastosowanie w budynku elementów wpływających na efektywne wykorzystanie energii zużywanej na ogrzewanie skutkuje w BOŚ Banku obniżeniem marży kredytu hipotecznego.


Przedmiot kredytowania

  • budowa, dokończenie budowy, wykończenie, remont, modernizacja lub rozbudowa domu jednorodzinnego, lokalu mieszkalnego w domu wielorodzinnym, domu letniskowego,
  • adaptacja pomieszczenia niemieszkalnego na potrzeby mieszkaniowe,
  • nabycie wybudowanego domu jednorodzinnego lub letniskowego, wybudowanego lokalu mieszkalnego w domu wielorodzinnym, nieruchomości rolno-siedliskowej, spółdzielczego własnościowego prawa do wybudowanego lokalu mieszkalnego, spółdzielczego własnościowego prawa do domu jednorodzinnego,
  • przekształcenia lokatorskiego spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego w spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu lub w prawo odrębnej własności lokalu, przekształcenie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego w prawo odrębnej własności,
  • wykup mieszkania komunalnego lub zakładowego,
  • spłaty kredytu mieszkaniowego w innym banku lub instytucji.


Warunki ubiegania się o kredyt
dom jednorodzinny lub dom wielorodzinny, w którym znajduje się mieszkanie będące przedmiotem kredytu posiada:

  • odnawialne źródło energii,  w postaci:
    • kolektorów słonecznych,
    • pomp ciepła,
    • ogniw fotowoltaicznych
      jako źródło samodzielne lub pracujące w połączeniu ze źródłem tradycyjnym

albo instalację odzysku ciepła z wykorzystaniem rekuperatorów,

lub

  • status budynku niskoenergochłonnego,

lub

  • status budynku pasywnego

Oprocentowanie kredytu – zgodne z tabelą oprocentowania dla ekologicznego kredytu hipotecznego.

więcej

5. Kredyty we współpracy z WFOSiGW

Oferta kredytowa jest zróżnicowana w zależności od województwa,
w którym realizowana jest inwestycja

LK-2 – ograniczenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery

Przedmiot kredytowania

  • Zakup i montaż urządzeń kotłowni, w przypadku przebudowy kotłowni opalanych paliwem stałym na kotłownie wykorzystujące niskoemisyjne źródła ciepła, o łącznej mocy instalowanych kotłów poniżej 50 kW
  • Zakup i montaż kolektorów słonecznych o powierzchni absorbera poniżej 20 m2
  • Zakup i montaż urządzeń elektrowni wodnych o mocy poniżej 50 kW
  • Zakup i montaż urządzeń elektrowni wiatrowych o mocy poniżej 100 kW

Procedura
kredyty przeznaczone są dla osób fizycznych, w tym prowadzących działalność gospodarczą oraz wspólnot mieszkaniowych; wnioski kredytowe składane są w Oddziale Banku.
W przypadku pomocy publicznej podmioty ubiegające się o kredyt mogą go otrzymać w ramach pomocy de minimis, zgodnie z przepisami o pomocy publicznej.

więcej

6. Eko Pożyczka

Warto być EKO!

Z jakich urządzeń korzystać na co dzień, by jeszcze bardziej przyczynić się do poprawy stanu środowiska naturalnego? Jak obniżyć rachunki za prąd? Czy koszty ogrzewania wody można radykalnie zmniejszyć?
Wszystko jest możliwe! Wystarczy sięgnąć po technologie i rozwiązania przyjazne środowisku. W dodatku koszty inwestycji wcale nie muszą być barierą. BOS Bank oferuje preferencyjne kredyty na „zielone” zakupy  – warto je rozważyć decydując się na kupno bądź remont domu czy mieszkania. Bycie „EKO” po prostu się opłaca.

www.ekogotowka.bosbank.pl

Eko Pożyczka
EkoPożyczka – skierowana jest do klientów indywidualnych, którzy cenią sobie ekologiczne rozwiązania. Przedmiotem kredytowania mogą m.in. być:

  1. okna i/lub drzwi zewnętrzne termoizolacyjne o współczynniku przenikania ciepła:
    - dla okien U=1,5 W/m²K lub niższym,
    - dla drzwi U=2,2 W/m²K lub niższym;
  2. pokrycia dachowe o naturalnym pochodzeniu (drewno, kamień, trzcina) np. dachówka ceramiczna, gont;
  3. elektroniczne systemy zarządzania energią w budynkach;
  4. urządzenia i usługi polegające na przystosowaniu samochodów spalinowych do napędu elektrycznego, zasilania LPG, gazem ziemnym itp.;
  5. domowe stacje uzdatniania wody z ujęć własnych;
  6. systemy odzysku wody deszczowej;
  7. kotły centralnego ogrzewania (gazowe, olejowe, węglowe niskoemisyjne, elektryczne, opalane biomasą, w tym kominki);
  8. systemy dociepleniowe;
  9. pompy ciepła i/lub rekuperatory;
  10. przydomowe oczyszczalnie ścieków;
  11. ogniwa fotowoltaiczne;
  12. duży  sprzęt AGD (pralki, suszarki, pralko-suszarki, zmywarki, lodówki, piekarniki) posiadający klasę energooszczędności co najmniej A++;
  13. ekoarmatura (w szczególności termozawory, spłuczki dwufunkcyjne, krany z fotokomórką, perlatory);
  14. rowery;
  15. samochody i pojazdy elektryczne.

Specjalna marża dla EKO Pożyczki na okres do 12 miesięcy wynosi 3 % i jest ponad dwukrotnie niższa od standardowo stosowanej w BOŚ Banku. Prowizja za udzielenie kredytu to 1 % z możliwością obniżenia do 0,5 % (w standardowej ofercie co najmniej 3 %. Minimalna kwota EKO Pożyczki wynosi 5 tys. zł).

Dla przykładu: przy założeniu, że pożyczka udzielona jest na kwotę netto 14 000 zł Klientowi, który nie posiada ROR w BOŚ Banku, spłacana w 40 miesięcznych równych ratach kapitało­wo-odsetkowych – RRSO na dzień 07.08.2012r. wynosi 10,76%. Przy oprocentowaniu zmiennym opartym o WIBOR 6M powiększony o marżę 4,5 p.p, prowizja 1% kwoty pożyczki wyniosłaby 140 zł (nie wliczona do kwoty kredytu), w sytuacji gdy pożyczka nie jest objęta ubezpieczeniem od utraty pracy i na życie. Według takich założeń wysokość raty kapitałowo-odsetkowej wyniosłaby 410,63 zł, natomiast całkowita kwota do zapłaty przez pożyczkobiorcę wyniosłaby 16 565,27 zł. Należy jednak pamiętać o tym, że szczegółowe warunki uzależnione są od indywidualnej oceny zdolności kredytowej Klienta, daty wypłaty pożyczki oraz daty płatności pierwszej raty.

Większość produktów proekologicznych BOŚ Banku wykorzystuje systemy zachęt do podejmowania działań sprzyjających ograniczaniu zanieczyszczenia środowiska.

Jak skorzystać z Eko Pożyczki?
Wystarczą 2 proste kroki:

  • przyjdź do oddziału BOŚ Banku z fakturą, fakturą pro forma, umową, albo innym, identyfikującym nabywcę, dokumentem potwierdzającym zakup produktów i usług finansowanych pożyczką
  • złóż wniosek o Eko Pożyczkę.

więcej

Zapraszam do pompycieplasofath

ogrzewanie
blog ekspercki
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 44867
Komentarzy: 17
Obserwują: 7
On-line: 9
Wpisów: 30 Artykułów: 11 Galeria zdjęć: 15
o nas
Doradca techniczno-handlowy
o firmie
Danwent specjalizuje się w instalacji pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz podgrzewu ciepłej wody użytkowej, montażu wentylacji, wentylacji z odzyskiem ciepła (rekuperacja) i montażu klimatyzacji na terenie całego kraju. Wieloletnie doświadczenie oraz rekomendacje ...
ARCHIWUM WPISÓW
2014 marzec
2014 styczeń
2013 grudzień
2013 listopad
2013 październik
2013 wrzesień
2013 sierpień
2013 lipiec
2013 czerwiec
2013 maj
2013 kwiecień
2013 luty
2013 styczeń
2012 grudzień
2012 listopad
2012 październik
2012 wrzesień

OBECNIE NA BLOGU
3 niezalogowanych użytkowników
Inne blogi dla projektu :
majolika.mojabudowa.pl - wpisów: 530
michal85.mojabudowa.pl - wpisów: 468
arlenka.mojabudowa.pl - wpisów: 436
msz-n.mojabudowa.pl - wpisów: 418
ekodom.mojabudowa.pl - wpisów: 409
piasek.mojabudowa.pl - wpisów: 339
albatros2.mojabudowa.pl - wpisów: 279
tysia827.mojabudowa.pl - wpisów: 263
seven.mojabudowa.pl - wpisów: 232
zremba.mojabudowa.pl - wpisów: 216
lusiek.mojabudowa.pl - wpisów: 197
wilczyca32.mojabudowa.pl - wpisów: 193
czteryem.mojabudowa.pl - wpisów: 189
zabki2015.mojabudowa.pl - wpisów: 187
tomasznowak29.mojabudowa.pl - wpisów: 186
krzycho63.mojabudowa.pl - wpisów: 185
dorka-roman.mojabudowa.pl - wpisów: 174
bajkowydworek.mojabudowa.pl - wpisów: 165
domwpiaskowcu.mojabudowa.pl - wpisów: 162
piekar.mojabudowa.pl - wpisów: 156
ewaiadam.mojabudowa.pl - wpisów: 146
wybudujeadasia.mojabudowa.pl - wpisów: 144
miszszel.mojabudowa.pl - wpisów: 144
dom-azyl.mojabudowa.pl - wpisów: 144
sloneczna.mojabudowa.pl - wpisów: 143
perelka2009.mojabudowa.pl - wpisów: 141
patrycjacha.mojabudowa.pl - wpisów: 139
aaaa-meble.mojabudowa.pl - wpisów: 137
marzenianasze.mojabudowa.pl - wpisów: 136
asiakrzysztof.mojabudowa.pl - wpisów: 134
pszczolka.mojabudowa.pl - wpisów: 133
pretaporter.mojabudowa.pl - wpisów: 133
zacisze.mojabudowa.pl - wpisów: 132
wersjade.mojabudowa.pl - wpisów: 131
murekzone.mojabudowa.pl - wpisów: 130
kadmax-bw.mojabudowa.pl - wpisów: 130
pogodny1ja.mojabudowa.pl - wpisów: 125
blue--bell.mojabudowa.pl - wpisów: 125
fryzjereczka.mojabudowa.pl - wpisów: 124
dominka76.mojabudowa.pl - wpisów: 124
shagga80.mojabudowa.pl - wpisów: 123
elusiatomek.mojabudowa.pl - wpisów: 123
damariko.mojabudowa.pl - wpisów: 123
szarobialy.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ligota.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ancia9.mojabudowa.pl - wpisów: 121
alaimar.mojabudowa.pl - wpisów: 120
wierzby.mojabudowa.pl - wpisów: 118
wenaplus.mojabudowa.pl - wpisów: 117
magnollia.mojabudowa.pl - wpisów: 117
wymarzony.mojabudowa.pl - wpisów: 116
oleczka1986.mojabudowa.pl - wpisów: 116
jessicaa.mojabudowa.pl - wpisów: 116
cyprysowo.mojabudowa.pl - wpisów: 115
anetta16.mojabudowa.pl - wpisów: 115
magnat100.mojabudowa.pl - wpisów: 113
andzias77.mojabudowa.pl - wpisów: 110
beatka80.mojabudowa.pl - wpisów: 109
asiagrzesiek.mojabudowa.pl - wpisów: 105
edyta1988d.mojabudowa.pl - wpisów: 102
ustronny1.mojabudowa.pl - wpisów: 101
milionwminute.mojabudowa.pl - wpisów: 101
feriza.mojabudowa.pl - wpisów: 101
ezelazny.mojabudowa.pl - wpisów: 101
elik2014.mojabudowa.pl - wpisów: 101
monikaiszymon.mojabudowa.pl - wpisów: 100
podkampinosem.mojabudowa.pl - wpisów: 99
endialdi.mojabudowa.pl - wpisów: 99
serce.mojabudowa.pl - wpisów: 98
seba1.mojabudowa.pl - wpisów: 97
homekoncept32.mojabudowa.pl - wpisów: 96
gwatemala.mojabudowa.pl - wpisów: 96
tictac.mojabudowa.pl - wpisów: 95
nowak110.mojabudowa.pl - wpisów: 95
wiolettapiotr.mojabudowa.pl - wpisów: 94
widoq.mojabudowa.pl - wpisów: 94
nyveien.mojabudowa.pl - wpisów: 94
aleksander2.mojabudowa.pl - wpisów: 94
karolineczka2.mojabudowa.pl - wpisów: 93
budy--grzybek.mojabudowa.pl - wpisów: 93
kingailaki.mojabudowa.pl - wpisów: 91
naszemiejsce.mojabudowa.pl - wpisów: 90
mwas2016.mojabudowa.pl - wpisów: 90
magkul.mojabudowa.pl - wpisów: 90
m-110b.mojabudowa.pl - wpisów: 90
kofola35.mojabudowa.pl - wpisów: 90
jelonek-rex.mojabudowa.pl - wpisów: 90
rozwiń