Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

www.danwent.com.pl

offlineogrzewanie blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
32303 odwiedzin | wpisów: 30, komentarzy: 16, artykułów: 11, obserwuje: 7

Zastosowanie i charakterystyka pomp ciepła Sofah

autor: ogrzewanie blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

 

ZASTOSOWANIE

Pompa gruntowa Caliane – ogrzewanie geotermalne (c.o. grzejnikowe, podłogowe, ścienne), wytwarzanie ciepłej wody użytkowej, opcja chłodzenia pomieszczeń oraz podgrzewania basenu

Pompa gruntowa Termeo  – ogrzewanie geotermalne (c.o. grzejnikowe, podłogowe, ścienne),  wytwarzanie ciepłej wody użytkowej, opcja chłodzenia pomieszczeń oraz podgrzewania basenu

Pompa gruntowa Natea – ogrzewanie geotermalne (c.o. podłogowe), wytwarzanie ciepłej wody użytkowej oraz podgrzewania basenu

 

 

Charakterystyka

System Natea

Technologia bezpośredniego parowania/bezpośredniego skraplania

Transfer ciepła jest zapewniony dzięki w pełni ekologicznemu, bezpiecznemu czynnikowi R410A, pracującemu w obiegu zamkniętym.

Dane techniczne: 

blog budowlany - mojabudowa.pl

więcej

 

System Caliane

Technologia bezpośredniego parowania/woda

Pozyskiwanie ciepła jest zapewnione dzięki w pełni ekologicznemu, bezpiecznemu czynnikowi R410A, pracującemu w obiegu zamkniętym kolektora gruntowego i pompy ciepła.

Dane techniczne:

 blog budowlany - mojabudowa.pl

więcej

 

System Termeo NAP

System Termeo E2 – technologia woda/woda

W systemie Termeo energia cieplna jest pobierana bezpośrednio z wody gruntowej lub z gruntu.
Aby dostosować się do każdej konfiguracji terenu możliwe są trzy rozwiązania poboru ciepła:
Pobór poziomy przy pomocy kolektorów gruntowych umieszczonych na głębokości 120-150 cm
Pobór pionowy przy pomocy sond geotermicznych
Pobór z wody gruntowej przy pomocy studni zasysającej i zrzutowej

 

Dane techniczne:

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

więcej

 

System Termeo CAP

System Termeo E2 – technologia glikol/woda

W systemie Termeo energia cieplna jest pobierana bezpośrednio z wody gruntowej lub z gruntu.
Aby dostosować się do każdej konfiguracji terenu możliwe są trzy rozwiązania poboru ciepła:
Pobór poziomy przy pomocy kolektorów gruntowych umieszczonych na głębokości 120-150 cm
Pobór pionowy przy pomocy sond geotermicznych
Pobór z wody gruntowej przy pomocy studni zasysającej i zrzutowej

Dane techniczne:

blog budowlany - mojabudowa.pl

więcej

Na naszym firmowym blogu znajdziesz jeszcze więcej informacji o zrównoważonym budownictwie oraz zaletach korzystania z ekologicznegio i bezobsługowego systemu grzewczego dzięki pompie ciepła Sofath.

Pompy ciepła Sofath

 

źródło danych : www.sofath.pl

 

 


Natea- nowa generacja pomp ciepła

autor: ogrzewanie blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

 

Układ jest nowatorskim rozwiązaniem działającym w oparciu o technologię „bezpośredniego parowania/bezpośredniego  skraplania“.
 
Instalacja Natea
 
 
Sercem instalacji Natea jest pompa ciepła, która pozwala poprzez wykorzystanie procesu bezpośredniego odparowania, pozyskać energię zgromadzoną w ziemi przez kolektor gruntowy (poziomy lub pionowy) i dostarczyć ją do wnętrza domu celem jego ogrzania. W systemie Natea transfer ciepła jest zapewniony dzięki w pełni  ekologicznemu, bezpiecznemu czynnikowi R410A pracującemu w obiegu zamkniętym. Takie rozwiązanie eliminuje konieczność stosowania wymienników pośredniczących, co w znacznym stopniu wpływa na zwiększenie sprawności układu oraz ograniczenie powierzchni gruntu niezbędnego do pozyskiwania odpowiedniej ilości ciepła.  
  blog budowlany - mojabudowa.plpompy ciepła
 
 Zastosowanie rur miedzianych do ogrzewania podłogowego gwarantuje nie tylko równomierne rozprowadzenie ciepła w całym domu, ale również najwyższą sprawność oraz bezawaryjność działania układu przez wiele lat.
   Dzięki zastosowaniu nowego typu kompresora typu SCROLL, wartość  współczynnika efektywności COP wzrosła, w zależności od modelu, do wartości: 4,02 – 5,04 (temp. parowania 0C; temp. skraplania 35C). 
Pompa ciepła Natea może składać się z 1 do 3 kompresorów instalowanych w obudowach pojedynczych lub grupowo w trzech różnej wielkości obudowach zbiorczych. Tak szeroka gama rozwiązań pozwala dostosować moc urządzenia do zapotrzebowania budynku w zakresie od 3,34 do 50,52 kW (temp. parowania 0C; temp. skraplania 35C), a także gwarantuje optymalną wydajność przy minimalnej powierzchni kolektorów. 
    Pompy ciepła Natea dają duże możliwości poszerzania funkcji systemu.  
Dodatkową zaletą oprócz funkcji ogrzewania domu jest wytwarzanie ciepłej wody użytkowej o temperaturze do 65 C. Dołączenie sekcji ciepłej wody użytkowej do instalacji grzewczej Sofath powoduje uzyskanie ciepłej wody po najniższych kosztach. W sezonie grzewczym (od 5 do 8 miesięcy w zależności od regionu), c.w.u. jest produkowana bez dodatkowych kosztów, przez domową pompę ciepła dzięki systemowi bezpośredniego odzysku energii w zasobnikowym podgrzewaczu. W sezonach przejściowych system może korzystaćdodatkowo z grzałki elektrycznej, a latem gdy instalacja grzania domu nie pracuje – zbiornik na ciepłą wodę o pojemności 300 litrów działa tak jak tradycyjny elektryczny podgrzewacz wody.  
      Używana do ogrzewania domu pompa ciepła może podgrzewać także wodę w domowym basenie. Automatyczna regulacja systemu umożliwia równoczesne ogrzewanie domu i basenu, przy czym w sezonach przejściowych priorytet ma ogrzewanie pomieszczeń mieszkalnych. 
Dodatkową zaletą instalacji Natea jest regulacja temperatury, wykonywana jednym lub kilkoma termostatami.
Termostaty temperatury są dostępne w wersjach: mechanicznej, elektronicznej z wyświetlaczem oraz elektronicznej z wyświetlaczem i tygodniowym programowaniem, co umożliwia sprawne i proste regulowanie temperaturą w poszczególnych strefach ogrzewania. 
Na komfort użytkowania pomp ciepła Natea wpływa też ich cicha praca. Dzięki zastosowaniu specjalnego tworzywa tłumiącego, odpowiedniego profilowania oraz szczelnego zamknięcia obudowy, natężenie dźwięku podczas pracy pomp ciepła jest minimalne i pozostaje w zgodzie z obowiązującymi normami.
Wszystkie modele pomp ciepła Natea poprzez zwartą konstrukcję oraz estetyczną obudowę są wygodne w zastosowaniu w nowo wykonywanych instalacjach niezależnie od lokalizacji domu (góry, wybrzeże, równiny). Rewolucyjność tego systemu polega również na bardzo atrakcyjnej cenie. Kompletny system (kolektor gruntowy, pompa ciepła do c.o. i c.w.u., podgrzewacz c.w.u. i  ogrzewanie podłogowe z systemem regulacji) dla domu o powierzchni 150 m2  i stratach ciepła 9,0 kW wraz z montażem i uruchomieniem kosztuje 45 tys. zł brutto i jest to koszt bardzo zbliżony do nowoczesnej instalacji grzewczej z kotłem kondensacyjnym. 
źródło: www.sofath.pl