Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

www.danwent.com.pl

offlineogrzewanie blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
26691 odwiedzin | wpisów: 30, komentarzy: 16, artykułów: 11, obserwuje: 7

Gruntowa pompa ciepła do ciepłej wody użytkowej

autor: ogrzewanie blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

 

Chcąc zapewnić swoim klientom optymalne rozwiązania niezależnie od pory roku i uwarunkowań zewnętrznych, Sofath zawarł w swojej ofercie nie tylko pompy do c.o., ale również niezależne pompy do c.w.u. W sytuacjach poza okresem grzewczym, kiedy praca pompy ogrzewającej pomieszczenia nie jest konieczna, optymalnym rozwiązaniem jest uruchomienie jednostki, która będzie podgrzewała tylko wodę. Taką właśnie jest gruntowa pompa MI 134. To niezależna pompa ciepła do c.w.u mogąca współpracować z wybranymi zasobnikami ciepłej wody produkcji Sofath o pojemności 300 litrów, dającymi również możliwość podłączenia drugiego źródła ciepła. Instalacja zewnętrzna składa się z poziomego wymiennika gruntowego o powierzchni 30 m2Praca MI134, tak jak we wszystkich gruntowych pompach ciepła Sofath, opiera się na pobraniu z gruntu ciepła, przetransportowaniu go poprzez czynnik R134a i oddaniu do zasobnika c.w.u. 
W odróżnieniu od systemów solarnych oraz powietrznych pomp ciepła pracujących na cele c.w.u., gruntowa pompa do c.w.u. gwarantuje użytkownikom ciepłą wodę podczas całego roku przy zachowaniu praktycznie stałego współczynnika sprawności. 
 
Jak pokazuje poniższy wykres, niezaspokojenie zapotrzebowania na c.w.u. w instalacji solarnej oraz przy udziale powietrznej pompy ciepła powoduje, że koniecznym staje się uzupełnienie niedoboru poprzez zastosowanie dodatkowego źródła ciepła. Pompa MI 134 pokrywa zapotrzebowanie na ciepłą wodę przez cały rok gwarantując użytkownikom komfort i pewność użytkowania.
 
blog budowlany - mojabudowa.pl
 
źródło: www.sofath.pl