Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

www.danwent.com.pl

offlineogrzewanie blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
26692 odwiedzin | wpisów: 30, komentarzy: 16, artykułów: 11, obserwuje: 7

Nie wiesz jakie ogrzewanie wybrać?

autor: ogrzewanie blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Każdy z Nas budując dom staje przed wyborem odpowiedniego systemu grzewczego do swojego domu. Możliwości jest wiele.

Na co zwracać uwagę przy wyborze ogrzewania. Każdy zapewne chce mieć ogrzewanie najtańsze z możliwych, ale zastanówmy się co tak naprawdę jest dla Nas ważne:

- czy chcemy być palaczem we własnym dom? W dzisiejszych czasach każdy ma zbyt mało czasu, więc zastanówmy sie czy chcemy w okresie zimowym spędzać mnóstwo czasu w kotłowni paląc w piecu, czyszcząc piec, wyrzucajac popiół itd Przy tradycyjnym ogrzewaniu potrzebujemy surowca do palenia w piecu, więc weźmy też pod uwagę czas i pieniądze na zakup i transport węgla, drewna, peletu itd; 

- czy mamy odpowiednie pomieszczenie na kotłownie z miejscem na składowanie surowca i powstałych odpadów? 

- jakie są dodatkowe koszty eksploatacji, energii elektrycznej zwiazanej z pracą pomp obiegowych, podajnka, dmuchawy czy sterownika? 

- jakie media są dostępne na naszej działce? dodam że pompy ciepła można montować praktycznie wszędzie

- jaki planujemy system grzewczy w domu? grzejnikowy czy ogrzewanie podłogowe czy może mieszany

- czy lepiej zainwestować więcej a kosztów późniejszej ekspoloatacji systemu nie odczujemy, czy wybrać najtańszy system i dopłacać w przyszłości?

- jakie są możliwe dopłaty do poszczególnych systemów? dopłaty do kredytów na domy energooszczędne

Od dostępności mediów i podjętego wyboru co do rodzaju sposobu ogrzewania zależą koszty utrzymania domu, które stanowią zazwyczaj około 70% wszystkich wydatków. Jest więc o co walczyć.

Szukajcie, pytajcie i porównujcie poszczególne systemy grzewcze. Krążące opinie nie zawsze są wiarygodne więc warto zaciągnąć opinii fachowca i po otrzymanej wycenie zastanowić się co jest dla Ciebie najkorzystniejsze. 

Nie bójcie się pytać 


Ogrzać dom ale czym?

autor: ogrzewanie blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

 

Budując dom każdy z Nas zastanawia się CZYM OGRZAĆ DOM. Możliwości jest wiele, jednak nie zawsze na Naszym terenie dostępne są wszystkie rodzaje mediów. Od dostępności mediów i podjętego wyboru co do rodzaju sposbu ogrzewania zależą koszty utrzymania domu, które stanowią zazwyczaj około 70% wszystkich wydatków. Jest więc o co walczyć.

Dostępne rodzaje mediów na rynku:blog budowlany - mojabudowa.pl

Gaz ziemny – jest jednym z wygodniejszych w eksploatacji źródłem energii do ogrzewania domu. Najczęściej nie jest dostępny na nowo budowanych osiedlach po za miastami. Orientacyjny koszt uzyskania 1 KWh energii cieplnej 0,20 zł/KWh. 

Gaz płynny – jest przechowywany w zbiorniku zazwyczaj dzierżawionym od dystrybutora. Zbiornik powinien być umieszczony na naszej działce, na której powinniśmy zapewnić swobodny dojazd cysternie, która będzie uzupełniała nam zapsay gazu. Ten ordzaj paliwa nie należy do najtańszych, a jego cena zależy głównie od “widzi mi się”  lokalnego dystrybutora. Orientacyjny koszt uzyskania 1 KWh energii cieplnej 0,40 zł/KWh. 

Olej opałowy – podobnie  jak poprzednik musi być przechowywany na terenie naszej działki w zbiorniku dzierżawionym od lokalnego dostawcy. Cechuje się mniejszym zagrożeniem wybuchowym niż poprzednik. Cena również mocno zależna jest od lokalnego dystrybutora. Orientacyjny koszt uzyskania 1 KWh energii cieplnej 0,20 zł/KWh.

Energia elektryczna – jest najbardziej dostępnym źródłem energii, jednak odstrasza inwestorów wysokimi kosztami. Dla domów nisko energetycznych wybierana do zasilania pieców akumulacyjnych gdzie koszt uzyskania 1 KWh energii cieplnej w I taryfie wynosi 0,44 a w II 0,25 zł/KWh. W przypadku pompy ciepła wygląda to znacznie korzystniej i koszt uzyskania 1 KWh energii cieplnej wynosi około 0,10 zł/KWh.

Węgiel – najbardziej ekonomiczny. Żaden opał nie jest wstanie z nim konkurować zwłaszcza na Śląsku. Korzystanie z niego jest jednak obarczone kilkoma niedogodnościami – transport, składowanie, czyszczenie popiołu, nadzór procesu spalania. Orientacyjny koszt uzyskania 1 KWh energii cieplnej 0,08 – 0,11 zł/KWh. 

Groszek – jest rodzajem węgla kamiennego. Charakteryzuje się niską zawartością siarki i małą ilością wody oraz substancji niepalnych. Orientacyjny koszt uzyskania 1 KWh energii cieplnej 0,12 zł/KWh. 

Drewno - najbardziej popularny materiał do spalania w kominkach oraz kotłach na tzw holz-gaz (gaz drzewny). Drzewo musi być wysezonowane, osuszone. Orientacyjny koszt uzyskania 1 KWh energii cieplnej 0,11 zł/KWh. Niedogodnością jest konieczność dokładania drewna do kominka.

Pelety – to rodzaj opału produkowany z odpadów drzewa, słomy zbóż oraz specjalnie hodowanych wysokoenergetycznych roślin. Wartość opałowa peletu porównywalna jest z miałem węglowym, jednak uzyskujemy około 10 – 30 razy mniej popiołu dzięki czemu opróżnianie z odpadów spalania dokonywane są znacznie rzadziej. Orientacyjny koszt uzyskania 1 KWh energii cieplnej 0,21 zł/KWh. 

źródło: www.odomach.pl

Warto jednak zwrócić uwagę na ukryte koszty instalacji opartej o kotły c.o., na które większość z Nas nie zwraca uwagi przy budowie domu: 

  • zakup i transport surowca,
  • utylizacja powstałych odpadów
  • miejsce na składowanie odpadów
  • czyszczenie oraz konserwacja pieca
  • dodatkowe koszty energii elektrycznej związanej z pracą pomp obiegowych, podajnika, dmuchawy czy sterownika,

oraz nasz cenny czas, który musimy przeznaczać na kontrolowanie paleniska, sprzątanie i przeglądy kotłów.

 

„Zapomnij o byciu palaczem we własnym domu !!! ”

Gruntowe pompy ciepła Sofath zagwarantują ci ciepło w mroźną zimę oraz ciepłą wodę użytkową w lecie. 
Gwarantujemy wysoką sprawność układu i nieoceniony komfort w użytkowaniu.
Termoizolacja, rekuperacja czy energooszczędny system grzewczy dzięki pompie ciepła to niezbędne elementy domu taniego w eksploatacji.

Dlaczego pompa ciepła to dobre rozwiązanie dla Ciebie 
ponieważ
pompa ciepła pracuje zarówno w dzień, jak i w nocy bez potrzeby zapewniania ciągłych dostaw paliwa. Istotny dla efektywności pompy ciepła jest argument, że aby dostarczyć do budynku 1kWh energii potrzebujemy z sieci elektrycznej pobrać jedynie 25 % tej wartości, a więc 250 Wh, natomiast pozostałe 750Wh pobieramy z gruntu z darmowych odnawialnych źródeł energii.

Aktualności, promocje znajdziesz na naszym blogu


Zalety pompy ciepła Caliane

autor: ogrzewanie blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

 

Pompa ciepła Caliane firmy SOFATH jest geotermicznym systemem ogrzewania bazującym na technologii bezpośredniego parowania. Technologia ta łączy czynnik chłodniczy R410A, dla zewnętrznego kolektora poziomego, z wewnętrznym obiegiem hydraulicznym, ogrzewającym dom, w postaci ogrzewania podłogowego lub niskotemperaturowego grzejnikowego.

Pompa ciepła Caliane jest stosowana jako jedyne źródło ciepła, posiada także funkcję podgrzewu cwu poprzez układ hydrauliczny, a także dodatkowo opcje chłodzenia oraz ogrzewania basenu

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

więcej: http://www.sofath.pl/caliane/


Pompa ciepła: rozwiązanie na czasie

autor: ogrzewanie blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

 

Wątpliwości jakie budzą powszechnie wykorzystywane kopalne źródła energii (węgiel, ropa, gaz) sprawiają, że coraz większe uznanie w oczach odbiorców zyskuje energia odnawialna. Ograniczenie w ilości paliw kopalnych, konieczność zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych oraz zbyt duże koszty ogrzewania powodują, że stała się ona alternatywą w pełni spełniającą oczekiwania użytkowników. W odróżnieniu od energii pozyskiwanej z paliw kopalnych, każdy konsument może korzystać ze źródeł energii odnawialnej według własnych domowych potrzeb. Jednocześnie spośród wszystkich energii odnawialnych, pompa ciepła jest rozwiązaniem, które może być stosowane praktycznie wszędzie, przez cały rok.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii

Obecnie człowiek nauczył się wykorzystywać niewyczerpalne źródła energii, jakimi są słońce, wiatr, powietrze, ziemia oraz biomasa.
Postęp technologiczny, szczególnie w dziedzinie geotermii i aerotermii, sprawił, że odnawialne źródła energii są dziś doskonałym rozwiązaniem, niezawodnym i wydajnym, które może spełniać potrzeby gospodarstw domowych (ogrzewanie mieszkań i basenów, ciepła woda użytkowa, klimatyzacja pomieszczeń). 

więcej Rozwiązania grzewcze Sofath

źródło: www.sofath.pl 


Komentarze (10)
autor:kasiaros  dodano: 2012-11-28 | 11:51:30
Witam! Właśnie dodałam u siebie na blogu wpis dotyczący pompy ciepła. Mam ogromny dylemat. Otóż będzie u nas ogrzewanie gazowe, kominek z DGP (grawitacyjne), rekuperator, mamy już instalację solarną. W tym momencie w domu jest fachowiec, który zajmuje się instalacją gazową i on odradza nam solary, a w ich miejsce proponuje pompę ciepła woda-powietrze do ogrzania cwu. Szczerze mówiąc, nic nie wiem na ten temat. Czy można prosić o jakieś fachowe wytłumaczenie, na czym to wszystko polega? I czy rzeczywiście ta pc jest lepsza i tańsza od soalrów? Z góry dziękuję za pomoc! Kasia z blogu kasiarosmojabudowa.pl
Tytuł: Pompa powietrzna do CWU
autor:ogrzewanie  dodano: 2012-11-28 | 12:41:38
Witam,
zgadzam się z instalatorem że lepsza jest pompa powietrzna do cwu.

Kolektory słoneczne wykorzystują do podgrzewania wody energię pochodzącą z promieniowania słonecznego. Jednak nie zawsze to nasłonecznienie jest na wysokim poziomie i może być problem z osiągnięciem zamierzonego efektu. Natomiast pompy powietrzne potrzebują do działania ciepłego powietrza.

Cena też jest porównywalna a efekt z PC zdecydowanie lepszy

Powietrzna pompa ciepła wykorzystuje powietrze zewnętrzne (bądź w przypadku zainstalowania pompy w pomieszczeniu technicznym pobiera powietrze kanałem, przez ścianę budynku).

Powietrzny wymiennik ciepła odzyskuje energię cieplną zgromadzoną w powietrzu. Energia ta po transformacji do wyższej temperatury oddawana jest do c.w.u. celem jej podgrzania.
Odpowiedź do ogrzewanie
autor:kasiaros  dodano: 2012-11-28 | 16:51:02
Dziękuję za odpowiedź! Zastanawiamy się, po komentarzu Wojtusja, czy nam się ta inwestycja opłaca, skoro będziemy grzali gazem?
Tytuł: Jeżeli gaz, to po co PC lub solary?
autor:wojtusj  dodano: 2012-11-28 | 13:33:38
Tylko zadaj sobie pytanie: Skoro i tak płacę opłaty stałe za gaz w lecie (przy taryfie W-3 to około 60 PLN/msc) to po co inne źródło ciepła do CWU?
Odpowiedź do wojtusj
autor:kasiaros  dodano: 2012-11-28 | 15:24:37
a, widzisz, to jest dobre pytanie! Czy to się opłaca w naszym przypadku? Warto w to inwestować?
Odpowiedź do kasiaros
autor:ogrzewanie  dodano: 2012-11-29 | 11:02:32
Oczywiście jeżeli ogrzewanie gazowe zapewni cwu również w lecie to nie potrzebne jest dodatkowe źródło ciepła. Ale gdyby Pani miała wybierać między solarami a PC to mój wybór padłby na powietrzną PC, przy użytku której może Pani wykorzystać schłodzone powietrze z PC do chłodzenia np. spiżarni.
Odpowiedź do ogrzewanie
autor:kasiaros  dodano: 2012-11-29 | 14:54:45
Dziękuję! Wszystko jest już dla mnie jasne. Jeśli miałabym wybierać pomiędzy solarami a PC, to wybrałabym PC, ale w naszym przypadku - ogrzewanie gazowe - pozostaniemy po prostu przy ogrzewaniu gazowym, dzięki któremu i tak latem będzie cwu :)
Mam jeszcze inne pytanie. Moi rodzice mieszkają w starym poniemieckim domu. Dom ogrzewają węglem, piec zwykły, bez podajnika, więc muszą się przy tym trochę napracować. Najgorzej jest latem - palenie w piecu, aby mieć ciepłą wodę to zmora. Rodzice mają zatem w łazience junkersa, ale opłaty za gaz są przez to spore. Czy w ich przypadku można byłoby założyć PC? Czy to byłby dużo wyższy koszt niż w nowo budowanym domu, gdzie takie rzeczy przewiduje się dużo szybciej?
Odpowiedź do kasiaros
autor:ogrzewanie  dodano: 2012-11-30 | 08:21:00
W przypadku domu rodziców najlepszym rozwiązaniem był by bezosbsługowy system np. gruntowa pompa ciepła Caliane, która jednocześnie używana jest do centralnego ogrzewania oraz do podgrzewu cwu. Koszt takiej inwestycji zależy od budynku- jakie ma straty ciepła. Nie mam problemu z modernizacją CO, w dzisiejszych czasach nie ma rzeczy nie możliwych, tylko muszą być na nie odpowiednie finanse:)
odsyłam do artykułu "modernizacja instalacji grzewczej w budynkach istniejących" pod tym linkiem http://www.sofath.pl/fileadmin/user_upload/Kwartalniki/Kwartalnik_lipiec_2012_web.pdf
Tytuł: Nie opłaca się
Odpowiedź do kasiaros
autor:wojtusj  dodano: 2012-11-29 | 11:43:56
Odpowiedź jest tylko jedna. Jeśli macie gaz (i PC nie jest alternatywą dla gazu jako całości źródła ciepła) to dodatkowe źródło do ogrzania CWU jest ekonomicznie nieuzasadnione.
Odpowiedź do wojtusj
autor:kasiaros  dodano: 2012-11-29 | 14:50:53
Bardzo dziękuję za odpowiedź :)